آرتا لطیف سبلان - معرفی پروژه
Get Adobe Flash player

 شهرستان اردبیل:

به عنوان دیاری کهن در شمال‌غربی ایران می‌باشد . واژه شناسی نام اردبیل این مهم را می‌رساند که از دو قسم آرتا و ویل تشکیل شده است . آرتا به معنای مقدس و ویل به معنی محل ؛ که جمعاً می‌توان به محل مقدس تعبیر نمود.

از شواهد و لوح‌های گلی بدست آمده قدمت این منطقه به حدود 5000 سال پیش می‌رسد.

در تقسیم بندی کشوری استان اردبیل به مرکزیت شهرستان اردبیل با تعداد 10 شهرستان ، 25 بخش ، 21 شهر و 66 دهستان در 22 فروردین 1372 تشکیل گردید.

لازم به ذکر است شهر اردبیل در ارتفاع 1350 متری از سطح دریا و در میان کوه‌های تالش و سبلان واقع در رشته کوه البرز در شمال غرب فلات ایران جای دارد .

جمعیت این شهر براساس آخرین سرشماری سراسری در سال ۱۳90 ، برابر با 482,632 نفر می باشد. زبان مردم شهر اردبیل ترکی آذربایجانی است و مذهب اکثر مردم این شهر، اسلام(شیعه دوازده‌ امامی)می‌باشد.

منطقه مذبور به عنوان یکی از مناطق سردسیر به شمار می رود و بین 5 تا 8 ماه از سال سرد می‌باشد و دارای اقلیم مدیترانه‌ای گرم و مدیترانه‌ای معتدل . کوهستانی سرد و وکوهستانی معتدل می باشد .

اما شهرستان اردبیل به جهت قدمت و نیز آب و هوای کوهستانی دارای جاذبه‌های تاریخی توریستی و گردشگری قابل ملاحظه‌ای می‌باشد که این موارد در جذب سرمایه‌گذاری مهم می‌باشد.

از جمله جاذبه‌های شهرستان اردبیل موارد زیر قابل اشاره می‌باشد:

الف: از بناهای تاریخی می توان بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی ، مسجد جامع اردبیل و مقبره شیخ امین‌الدین جبرئیل را نام برد.
بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی

ب: دریاچه شورابیل ، دریاچه نئور ، جنگل فندق لو ، پیکره سنگی بابا داوود عنبران ، شهر توریستی سرعین به همراه چشمه های جوشان آب گرم و معدنی و نیز دهکده سولان در زمره جاذبه‌های این شهر می‌باشند.

با توجه به مطالعات فنی و اقتصادی پروژه و نیز ظرفیت‌های موجود در شهرستان اردبیل به برخی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری با توجه به مؤلفه‌های مذکور اشاره می‌نمائیم:

1-      بالا بودن سهم منطقه برای استقرار واحدهای مسکونی در منطقه

2-      درخواست بالای ساخت و ساز در حوزه‌های مسکونی

3-      بالا بودن گرایش به سرمایه‌گذاری در بخش ساختمان و مسکن در منطقه

4-      بستر مناسب گردشگری ، تفریحی و تاریخی واقع در منطقه

استفاده از اراضی محیطی با وجود مناظر چشو انداز طرح  و ایجاد فضا جهت اوقات فراغت .

مشخصات فیزیکی پروژه:

مساحت زمین پروژه 3980 مترمربع می‌باشد . تعداد طبقات جهت ساخت 25 طبقه (2 برج دوقلو) و مساحت کل ساخت حدود 37,992مترمربع می‌باشد.

با توجه به اخذ مجوز‌های لازم و پروانه ساخت ، کاربری پروژه در 22 طبقه مسکونی, یک طبقه لابی و سالن اجتماعات و 2 طبقه زیرزمین بوده که مساحت کل (مفید) مسکونی بالغ بر 25500 مترمربع و تعداد واحدهای مسکونی 164 واحد با استخر و سالن ورزشی پیش بینی شده است.

 

 

 

 

جستجو

اوقات شرعیتصاویر تصادفی

stan.jpg

آرشيو


مطالب تا تاریخ مشخص شده آرشیو خواهند شد
  • از:

  • تا:


سهامداران

 

  

سرمایه        باغمیشه      معلم